Wypisz się z newslettera
Zmień konkurs
Raport Alfik Humanistyczny 2016

Szanowni Państwo,

                          

dnia  14 grudnia 2016 r. obyła się XX edycja ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny. Wzięło w niej udział ponad 16,5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 194 laureatów. 

 

Uczestnikom uzyskującym najwyższe noty w rankingu ogólnopolskim i wojewódzkim zostały przyznane tytuły laureatów oraz 194 nagrody o łącznej wartości ponad 60 tys. zł. Nagrodą główną jest udział w wakacyjnym Obozie Talentów, który jest połączeniem  przygody, zabawy i wypoczynku z zajęciami rozwijającymi zainteresowania, w towarzystwie laureatów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych. Obóz Talentów odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem (województwo mazowieckie), podczas wakacji 2017 r. Pozostałe nagrody to bony upominkowe do księgarni multimedialnej Gandalf.com.pl i pendrive'y Lizzard 4GB.

 

Poniższy raport zawiera szczegółowe informacje na temat statystyk konkursu, sposobu obliczania punktacji i podziału nagród oraz ranking laureatów konkursu. Jest materiałem porównawczym, który może stanowić punkt odniesienia w zakresie postrzegania własnych osiągnięć na tle wyników uczestników w całej Polsce.

 

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Szkolnym Komisjom Konkursowym - za rzetelną pracę, Nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursów – za zaangażowanie w rozwój talentów językowych oraz udział w konkursie. Laureatom gratulujemy osiągniętych wyników, a pozostałym uczestnikom odwagi, uporu i ambicji. Wierzymy, że dzięki tym niezwykłym cechom jesteście w stanie w przyszłości odnosić liczne sukcesy. 

 

Pozdrawiamy!

Łowcy Talentów Jersz

 

1.   Uczestnicy

W konkursie uczestniczyło 16 593 uczniów z 490 szkół. Najwięcej uczestników było w województwie mazowieckim i zachodniopomorskim.

2.   Rozdział  nagród

Pieniądze przeznaczone na nagrody podzielono, zgodnie z regulaminem (punkt 10), proporcjonalnie do liczby uczestników z poszczególnych klas. Postanowiono przyznać:

49 nagród T o wartości 900 zł – tygodniowy pobyt na Obozie Talentów,

37 nagród B3 o wartości 300 zł – bon do księgarni Gandalf.com.pl – nagroda rzeczowa,

17 nagród B2 o wartości 200 zł – bon do księgarni Gandalf.com.pl – nagroda rzeczowa,

91 nagród PL – pendrive Lizzard 4GB – nagroda rzeczowa.

 

3.    Sposób obliczania punktów

dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

wynik uczestnika = 30 + suma punktów za poprawne odpowiedzi

- ¼ sumy punktów przeznaczonych na zadania z błędnymi odpowiedziami, 0 punktów za brak odpowiedzi.

 

4.    Wzorzec poprawnych odpowiedzi

Jest dostępny w Archiwum Konkursów

 

5.    Punktacja miejsc w rankingu

Poniższa tabela prezentuje orientacyjną ilość punktów na danym miejscu.

6.    Przydział nagród (liczba punktów to dolna granica przyznawania danej nagrody)

Przyznano 103 nagrody główne zgodnie z poniższymi progami punktacyjnymi. Symbole T, B3 i B2 w rubryce Nagroda – oznaczają nagrody wymienione w punkcie 2 raportu. 

Pendrive'y są przyznawane za 1 miejsca w województwie uczestnikom, którzy osiągnęli próg dobrego wyniku tj. 75% punktów. Pendrive'y są nagrodami specjalnymi za osiągnięcia w lokacie wojewódzkiej. Nagrody za osiągnięcia w lokacie ogólnopolskiej nie łączą się z nagrodami za osiągnięcia w lokacie wojewódzkiej.

Par tne rzy
Pa tro ni
Wybierz tematykę mailingu
Zaznacz który typ konkursów Cię interesuje aby otrzymywać informacje tylko na ich temat
Jesteś uczniem czy nauczycielem?
Wybierz województwo
Zaznacz poziom szkoły
Wypisz się z newslettera
Podaj swojego maila w celu wypisania z newslettera
e-mail: