Wypisz się z newslettera
Zmień konkurs
Raport 2016

Szanowni Państwo,

                          

dnia  16 marca 2016 r. obyła się XVII edycja ogólnopolskiego konkursu SPRACHDOKTOR. Wzięło w niej udział ponad 5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 163 laureatów. 

 

Uczestnikom uzyskującym najwyższe noty w rankingu ogólnopolskim i wojewódzkim zostały przyznane tytuły laureatów oraz 163 nagrody o łącznej wartości ponad 19 tys. zł. Nagrodą główną jest udział w wakacyjnym Obozie Talentów, który jest połączeniem  przygody, zabawy i wypoczynku z zajęciami rozwijającymi zainteresowania, w towarzystwie laureatów ogólnopolskich konkursów przedmiotowych. Obóz Talentów odbędzie się w Serpelicach nad Bugiem (województwo mazowieckie), podczas wakacji 2016 r. Pozostałe nagrody to bony upominkowe do księgarni multimedialnej Gandalf.com.pl i pendrive'y Lizzard 4GB.

 

Poniższy raport zawiera szczegółowe informacje na temat statystyk konkursu, sposobu obliczania punktacji i podziału nagród oraz ranking laureatów konkursu. Jest materiałem porównawczym, który może stanowić punkt odniesienia w zakresie postrzegania własnych osiągnięć na tle wyników uczestników w całej Polsce.

 

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Szkolnym Komisjom Konkursowym - za rzetelną pracę, Nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursów – za zaangażowanie w rozwój talentów językowych oraz udział w konkursie. Laureatom gratulujemy osiągniętych wyników, a pozostałym uczestnikom odwagi, uporu i ambicji. Wierzymy, że dzięki tym niezwykłym cechom jesteście w stanie w przyszłości odnosić liczne sukcesy. 

 

Pozdrawiamy!

Łowcy Talentów Jersz

 

1.   Uczestnicy

W konkursie uczestniczyło 5 257 uczniów z 271 szkół. Najwięcej uczestników było w województwie mazowieckim i dolnośląskim.

2.   Rozdział  nagród

Pieniądze przeznaczone na nagrody podzielono, zgodnie z regulaminem (punkt 10), proporcjonalnie do liczby uczestników z poszczególnych klas. Postanowiono przyznać:

10 nagród T o wartości 900 zł – tygodniowy pobyt na Obozie Talentów (szczegóły: http://jersz.pl/camp,14.html)

3 nagrody T1 o wartości 750 zł – tygodniowy pobyt na Obozie Talentów z dopłatą 150 zł,

64 nagrody B1 o wartości 100 zł – nagroda rzeczowa,

86 nagród PL – pendrive Lizzard 4GB – nagroda rzeczowa

3.    Sposób obliczania punktów

wynik uczestnika = punkty przyznane na początku  + suma punktów za poprawne odpowiedzi

- liczba odpowiedzi błędnych, 0 punktów za brak odpowiedzi.

 

Maksymalna punktacja dla danej kategorii wiekowej

W klasie

SP 4

SP 5

SP 6

GIM 1

GIM 2

GIM 3

PONADGIM 1

PONADGIM 2 i 3

Punktów

184

192

200

208

216

224

224

224

 

 

4.    Wzorzec poprawnych odpowiedzi

Jest dostępny w Archiwum Konkursów.

 

5.    Punktacja miejsc w rankingu

Poniższa tabela prezentuje orientacyjną ilość punktów na danym miejscu.

6.    Przydział nagród (liczba punktów to dolna granica przyznawania danej nagrody):

Przyznano 77 nagród głównych zgodnie z poniższymi progami punktacyjnymi. Symbole T, T1 i B1 w rubryce Nagroda – oznaczają nagrody wymienione w punkcie 2 raportu. 

Pendrive'y są przyznawane za 1 miejsca w województwie uczestnikom, którzy osiągnęli próg dobrego wyniku tj. 70% punktów. Pendrive'y są nagrodami specjalnymi za osiągnięcia w lokacie wojewódzkiej. Nagrody za osiągnięcia w lokacie ogólnopolskiej nie łączą się z nagrodami za osiągnięcia w lokacie wojewódzkiej.

Par tne rzy
Pa tro ni
Wybierz tematykę mailingu
Zaznacz który typ konkursów Cię interesuje aby otrzymywać informacje tylko na ich temat
Jesteś uczniem czy nauczycielem?
Wybierz województwo
Zaznacz poziom szkoły
Wypisz się z newslettera
Podaj swojego maila w celu wypisania z newslettera
e-mail: