Wypisz się z newslettera
Biuro prasowe
Ruszył program edukacyjny Łowimy Talenty 2013/14
2013-10-09

Logo programu Łowimy Talenty 2013/14

 

Rozpoczęła się rejestracja szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2013/14. Program Łowców Talentów Jersz jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

 

Program Łowimy Talenty jest dedykowany nauczycielom matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i przedmiotów twórczych jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych i twórczych wyzwań. Udział w programie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punktów w staraniach o przyznanie stypendiów i uzyskanie wyższych ocen dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. W zeszłorocznej edycji programu wyłowiono blisko 900 laureatów, których nagrodzono pulą nagród o łącznej wartości 424 000 zł.  Wówczas wzięło udział w programie 117 tys. uczestników, mniej więcej tyle, co mieszkańców Tarnowa.

 

W ramach programu Łowimy Talenty uczniowie będą mogli zmierzyć swoje intelektualne siły w 9-ciu ogólnopolskich konkursach przedmiotowych z zakresu matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, w tym w znanym od 1994 roku Alfiku Matematycznym oraz konkursach: Deutschfreund, English High Flier, Alfik Humanistyczny, MAT, English Ace, Sprachdoktor i Omnibus. Dziesiątym konkursem jest Filman, który ma na celu propagowanie uczniowskiej twórczości filmowej oraz świadomości potrzeby odkrywania i rozwijania własnych talentów. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci wyjazdu na Wakacyjny Obóz Talentów, tablety, bony upominkowe do księgarni Gandalf.com.pl i pendrive’ów. W programie nie ma przegranych. Dla każdego uczestnika przewidziano motywacyjno - edukacyjny upominek.

 

Rejestracji uczestników do konkursów programu Łowimy Talenty dokonuje nauczyciel poprzez wysyłanie zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego na stronie www.jersz.pl, w terminie wskazanym w harmonogramie konkursów programu. Do konkursu Filman uczniowie mogą zgłosić się samodzielnie, za zgodą rodziców.

 

Harmonogram konkursów programu Łowimy Talenty 2013/14

 

Deutschfreund - konkurs języka niemieckiego - zgłoszenia przyjmowane są do 30.10. 2013 r.

Alfik Matematyczny - konkurs matematyczny - zgłoszenia przyjmowane są do 6.11.2013 r.

English High Flier - konkurs języka angielskiego - zgłoszenia przyjmowane są do 20.11.2013 r.

Alfik Humanistyczny - konkurs humanistyczny - zgłoszenia przyjmowane są do 27.11.2013 r.

MAT - konkurs matematyczny - zgłoszenia przyjmowane są do 18.12.2013 r.

Alfik Historyczny – konkurs historyczny - zgłoszenia przyjmowane są do 12.02.2014 r.

English Ace - konkurs języka angielskiego - zgłoszenia przyjmowane są do 19.02.2014 r.

Sprachdoktor - konkurs języka niemieckiego - zgłoszenia przyjmowane są do 26.02.2014 r.

Omnibus - konkurs humanistyczny - zgłoszenia przyjmowane są do 5.03.2014 r.

Filman – konkurs filmowy - zgłoszenia przyjmowane są do 26.03.2014 r.

 

Udział w konkursach programu Łowimy Talenty jest płatny. Wpisowe to 9 zł od osoby za udział w jednym konkursie. Nie dotyczy konkursu Filman. Program może być realizowany w szkole również dzięki wsparciu Szkolnej Rady Rodziców.

 

Wydarzenia i działania programu Łowimy Talenty 2013/14 można śledzić na stronie www.jersz.pl.

 

Organizatorem programu są Łowcy Talentów Jersz, którzy od 1994 roku wspierają szkoły w pracy z dziećmi i młodzieżą pragnącą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności ponad podstawę programową. Program Łowimy Talenty 2013/14 wspierają:

 

Patroni

Politechnika Wrocławska

British Alumni Society

 

Partnerzy

Gandalf.com.pl

Young Talent Management

Germaniac.pl

 

Patroni medialni

Eid.edu.pl

Bibliotekawszkole.pl

 

 

Par tne rzy
Pa tro ni
Wybierz tematykę mailingu
Zaznacz który typ konkursów Cię interesuje aby otrzymywać informacje tylko na ich temat
Jesteś uczniem czy nauczycielem?
Wybierz województwo
Zaznacz poziom szkoły
Wypisz się z newslettera
Podaj swojego maila w celu wypisania z newslettera
e-mail: