Wypisz się z newslettera
Biuro prasowe
Ruszyła nowa edycja programu Łowimy Talenty!
2014-10-10

Rozpoczęła się rejestracja uczestników do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2014/15. W trakcie programu, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. Program jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem ponownie objęła Politechnika Wrocławska.

 

Osiągnięcia w konkursach programu Łowimy Talenty pomagają uczestnikom w zdobywaniu dodatkowych punktów w różnego rodzaju kwalifikacjach stypendialnych oraz ułatwiają osiąganie lepszych ocen dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu poziomu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. W zeszłorocznej edycji programu wyłowiono 1 350 laureatów, których nagrodzono pulą nagród o łącznej wartości ponad 500 000 zł. Łącznie wzięło udział w programie blisko 119 tys. uczestników.

 

W ramach programu Łowimy Talenty uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, będą mogli zmierzyć swoje intelektualne siły w 9-ciu ogólnopolskich konkursach przedmiotowych z zakresu matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, w tym w znanym od 1994 roku Alfiku Matematycznym oraz konkursach: Deutschfreund, English High Flier, Alfik Humanistyczny, MAT, English Ace, Sprachdoktor i Omnibus. W programie przewidziano konkurs Filman dla młodych twórców filmów. Nowością jest konkurs jest Maks Matematyczny, który stanowi intelektualną rozrywkę w formie internetowej gry matematycznej. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci wyjazdu na XX edycję Wakacyjnego Obozu Talentów oraz nagrody rzeczowe w formie pendrive’ów oraz bonów upominkowych do księgarni internetowej Gandalf.com.pl. W programie nie ma przegranych. Dla każdego uczestnika przewidziano szkolny gadżet.

 

Program Łowimy Talenty jest dedykowany nauczycielom matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego i niemieckiego, jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

 

Rejestracji uczestników do konkursów programu Łowimy Talenty dokonuje nauczyciel poprzez wysyłanie zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego na stronie www.jersz.pl, w terminie wskazanym w harmonogramie konkursów programu. Udział w konkursach programu Łowimy Talenty jest płatny. Wpisowe to 9 zł od osoby za udział w jednym konkursie. Program może być realizowany w szkole dzięki dobrowolnym wpłatom rodziców na Komitet Rodzicielski (Radę Rodziców).

 

 

Harmonogram konkursów programu Łowimy Talenty 2014/15

 

 

Szczegóły, regulaminy i wydarzenia programu Łowimy Talenty 2014/15 możecie śledzić na stronie www.jersz.pl i www.fb.com/LowcyTalentowJersz

 

 

Bezpłatny plakat informacyjny można otrzymać wysyłając zamówienie na adres biuro@jersz.pl

 

 

Zapraszamy do udziału w programie Łowimy Talenty!

 

 

Łowcy Talentów Jersz

www.jersz.pl

Par tne rzy
Pa tro ni
Wybierz tematykę mailingu
Zaznacz który typ konkursów Cię interesuje aby otrzymywać informacje tylko na ich temat
Jesteś uczniem czy nauczycielem?
Wybierz województwo
Zaznacz poziom szkoły
Wypisz się z newslettera
Podaj swojego maila w celu wypisania z newslettera
e-mail: