Wypisz się z newslettera
Biuro prasowe
Łowienie Talentów w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER
2012-11-02

 

Miłośnicy języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mają okazję zgłosić się do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER do dnia 21 listopada 2012 roku. Finał konkursu odbędzie się 12 grudnia 2012 o godzinie 13:00 w macierzystych szkołach uczestników. W tym roku konkurs jest organizowany w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13, któremu patronuje Politechnika Wrocławska.

 

 

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER 2012 jest promocja uzdolnionej językowo młodzieży oraz rozwijanie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych krajami anglojęzycznymi, nauką języka angielskiego oraz rozwijania różnych sprawności językowych poprzez stworzenie im możliwości do intelektualnego współzawodnictwa z rówieśnikami. Konkurs jest dostępny nie tylko dla najlepszych. Materiał językowy, którego dotyczyć będą testy konkursowe, uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania. Udział w konkursie jest znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki. Pozwala on również zdiagnozować potencjał zdolności językowych i zaangażowanie uczniów we własną edukację.

 

Laureaci Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych organizowanych w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13, w tym konkursu ENGLISH HIGH FLIER oraz szkoły zgłaszające największą liczbę uczestników mają okazję otrzymać atrakcyjne pod względem edukacyjnym i rozrywkowym nagrody o łącznej wartości 350 000 zł.

 

Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych dla których jest przewidziany test wielokrotnego wyboru.  Nauczyciel (szkolny koordynator konkursu) może dokonać zgłoszenia uczniów do konkursu wysyłając internetowe zgłoszenie przez www.jersz.pl do dnia 21 listopada 2012. Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim minimum 11 uczniów. Dwie lub kilka szkół mogą zgłosić wspólnych uczestników, wówczas konkurs odbędzie się w jednej z nich (w tej, która wyśle zgłoszenie).

 

O szczegółach konkursu ENGLISH HIGH FLIER 2012 i przebiegu jego realizacji można czytać na bieżąco na stronie www.jersz.pl oraz www.facebook.com/LowcyTalentowJersz. Na www.jersz.pl dostępne są również testy z ubiegłych edycji konkursu, zbiory zadań, interesujące aktualności edukacyjne oraz informacje o wakacyjnych obozach wypoczynkowo – naukowych.

 

Zobacz regulamin http://jersz.pl/contest,7,tab_20.html

Zobacz zadania konkursowe z lat ubiegłych http://jersz.pl/contest,7,tab_21.html

Zgłoś się do konkursu http://jersz.pl/contest,7,tab_signup.html

 

Partnerem projektu Łowimy Talenty 2012/13 jest wydawnictwo edukacyjne Telbit, dystrybutor zegarków oraz instrumentów muzycznych ZiBi SA. Patronat medialny objęły portale internetowe  www.Edu.info.pl , www.Eid.edu.pl , www.Interklasa.pl, www.MegaMatma.pl .

 

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier oraz projektu edukacyjnego Łowimy Talenty 2012/13 jest dostępnych na www.jersz.pl

 

____________________________

 

INFORMACJA O ORGANIZATORZE

Organizatorem projektu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów Jersz, organizująca konkursy przedmiotowe i obozy edukacyjne od  1994r. Tylko w roku szkolnym 2011/2012 brało w nich udział ponad 97 000 uczniów.

 

Łowcy Talentów Jersz to firma edukacyjno-wydawnicza organizująca konkursy i obozy edukacyjne od 1994 roku. Powstała z myślą o wzmocnieniu systemu oświaty w zakresie popularyzacji przedmiotów językowych i ścisłych, w szczególności matematyki, w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Działalność Łowców Talentów Jersz ma na celu rozbudzanie zainteresowań i aktywności intelektualnej, wspieranie uzdolnionej młodzieży poprzez stwarzanie możliwości do intelektualnego współzawodnictwa, nauki przez zabawę, rozwijanie przydatnych umiejętności i samodzielności u uczniów oraz wspomaganie nauczycieli i dyrektorów szkół w pracy z młodzieżą pragnącą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności ponad podstawę programową.

 

W sierpniu 2012 roku Łowcy Talentów Jersz zostali uhonorowani tytułem „Miejsce Odkrywania Talentów”, przyznawanym pod patronatem Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej, instytucjom wspierającym uzdolnione dzieci i młodzież.

 

PARTNERZY

Telbit – wydawnictwo edukacyjne

Vector – marka zegarków

Szkoła Muzyczna Casio

 

PATRONI

Politechnika Wrocławska

Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki

 

PATRONI MEDIALNI

Edu.info.pl

Eid.edu.pl

Interklasa.pl

MegaMatma.pl

 

KONTAKT Z ORGANIZATOREM

Łowcy Talentów "Jersz"

71 310 48 17

501 101 866

biuro@jersz.pl

www.jersz.pl

Starsze posty
2012-11-06

 

W dniu 28 listopada 2012 mija termin nadsyłania zgłoszeń...

Par tne rzy
Pa tro ni
Wybierz tematykę mailingu
Zaznacz który typ konkursów Cię interesuje aby otrzymywać informacje tylko na ich temat
Jesteś uczniem czy nauczycielem?
Wybierz województwo
Zaznacz poziom szkoły
Wypisz się z newslettera
Podaj swojego maila w celu wypisania z newslettera
e-mail: