Wypisz się z newslettera
Program rozwoju talentów
Programy Rozwoju Talentów

 

Poznaj przypowieść o sowie i kurze...

Pewien człowiek znalazł jajko sowy. Nie wiedział co z nim zrobić, więc zaniósł je do kurnika. Po pewnym czasie z jajka wykluło się pisklę. Kury były trochę zdziwione, że pisklę jest jakieś inne i niepodobne do kury. Jednak nie robiły z tego problem, zaakceptowały i przyjęły je jak swoje. Sowa dorastała, nauczyła się wszystkiego tego, co robią kury. Umiała dziobać, grzebać w ziemi, a nawet latać trochę nad ziemią - tak jak robią to kury. Mijały lata sowa codziennie robiła to, co wszystkie kury. Każdy dzień był taki sam, aż do pewnego późnego popołudnia. Sowa tak jak zwykle dziobała coś na podwórku. Zbliżał się wieczór. Sowa zmierzając w stronę kurnika nagle zobaczyła piękny widok. Nie mogła uwierzyć własnym oczom. Na niebie tuż nad nią ukazał się piękny ptak. Olbrzymie skrzydła przesłaniały ostatnie promienie słońca. Ptak przeleciał tuż nad nią, a potem wzbił się prędko w górę. Nasza sowa oniemiała z zachwytu i zdziwienia. Jej zaskoczenie było ogromne, a ciekawość jeszcze większa. Nie wiedziała co przed chwilą zobaczyła, więc udała się do kury, która jej zdaniem była najmądrzejsza. Sowa opowiedziała co widziała - a kura odpowiedziała, że była to sowa – jeden z piękniejszych i mądrzejszych drapieżnych ptaków. Nasza sowa zamyśliła się przez chwilę. Kura widząc jego zamyślenie dodała – ale ty nie jesteś sową nie myśl sobie, że będziesz tak wysoko i dostojnie latała, ty jesteś kurą. Nasza sowa zrozumiała co powiedziała kura i więcej o tym nie myślała. Mijały kolejne lata, sowa starzała się i starzała, aż w końcu umarła. Umarła z przeświadczeniem że jest kurą.

 

Morał...

Nawet najlepsza sowa nic nie złowi, jeżeli jej nie pozwolisz wzlecieć.

 

Nie wystarczy mieć talent, trzeba go jeszcze odkryć i pozwolić mu się rozwijać.

 

 

 

Osiągnięcia w konkursach programu Łowimy Talenty mogą pomóc w zdobyciu dodatkowych punktów w różnego rodzaju kwalifikacjach stypendialnych. Pamiętajcie jednak, że sukces w pozyskaniu stypendium zależy od sposobu autoprezentacji, umiejętności przedstawienia pomysłów na siebie i swoich zainteresowań oraz od waszych dodatkowych aktywności takich jak udział w zajęciach nadobowiązkowych, projektach edukacyjnych, obozach naukowych, wolontariacie, itp.
 
 
Warto podejmować wyzwania i szukać możliwości własnego rozwoju. Aby Wam  pomóc w rozwinięciu krzydeł, rozpoczęliśmy zbieranie informacji na temat programów stypendialnych i różnych inicjatyw skierowanych na rozwój talentów. 
 

Program stypendialny British Alumni Society

 

British Alumni Society

ZOBACZ REKOMENDACJĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od roku 2010 British Alumni Society (nazwa polska: Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich) oferuje polskim licealistom dwuletnie stypendia w wybranych szkołach z internatem w Wielkiej Brytanii prowadzące do matury. W 2013 patronem kwalifikacji stypendialnej został Prezydent RP Bronisław Komorowski. 
 
BAS uznaje w klasyfikacji stypendialnej osiągnięcia laureatów programu Łowimy Talenty.
 
Aktualnie trwa nabór stypendystów. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.bas.org.pl
 
Uczestnicy konkursów programu Łowimy Talenty, którzy zostali stypendystami BAS:
 
Stypendysta BAS Łowimy Talenty Jersz
Marta Cymerman laureatka
(Adcote School for Girls)
Omnibus 2010, 2012
Martyna Wieczorek laureatka
(Hurst College)
English High Flier 2012, 2011, 2010
Matylda Buczkowska laureatka 2014
(Cranleigh School)
English High Flier 2013
Anna Pawluk laureatka
(Ellesmere College)
English Ace 2009
Karolina Sroka finalistka Omnibus 2013
Michalina Grabowska finalistka Alfik Humanistyczny i Alfik Matematyczny 2007-2009
Justyna Fuchs finalistka Omnibus 2012
 

Program doradczo - szkoleniowy Young Talent Management

 

 

Jesteś w uczniem liceum bądź gimnazjum? Zastanawiasz się jakie masz możliwości w zakresie własnego rozwoju? Wiesz, że stać cię na to, aby podróżować i studiować za granicą?
 
Program Young Talent Management prowadzi działalność informacyjną na temat obecnych możliwości rozwoju ambitnej młodzieży w ramach edukacji formalnej i poza formalnej. Podpowiada co zrobić, aby dostać się na wymarzoną światową lub krajową uczelnię. Oferuje dostęp do kursów językowych, klubu młodego przedsiębiorcy, treningów umiejętności osobistych w tym do warsztatów SkillPass oraz Job Shadowing AcademyPatronat honorowy nad programem Young Talent Management objęła Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji FRSE.
 
Więcej informacji znajdziesz na stronie www.youngtalentmanagement.pl
 

 

Par tne rzy
Pa tro ni
Wybierz tematykę mailingu
Zaznacz który typ konkursów Cię interesuje aby otrzymywać informacje tylko na ich temat
Jesteś uczniem czy nauczycielem?
Wybierz województwo
Zaznacz poziom szkoły
Wypisz się z newslettera
Podaj swojego maila w celu wypisania z newslettera
e-mail: