Zajęcia edukacyjne - rotacyjne

 

Myślenie krytyczne, twórcze rozwiązywanie problemów


Przy którym stoliku usiąść, aby zjeść największą ilość czekolady? Którą kopertę wybrać najpierw, aby zdobyć jak najwięcej pieniędzy? Na te i inne pytania będziecie mieli okazję sami poszukać odpowiedzi podczas warsztatu. Dokąd zaprowadzą Was te rozważania? To zależy tylko od mocy Waszych umysłów! Podczas zajęć nie tylko poruszymy wszystkie nasze szare komórki, ale także odkryjemy, że “co dwie głowy, to nie jedna”, a do rozwiązywania prawdziwie złożonych problemów nie wystarczy tylko analityczny umysł - potrzeba jeszcze kreatywności, współpracy i komunikacji.
 

SOS


Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak udzielić pierwszej pomocy. Kurs będzie miał wymiar praktyczny. Obozowicze - w sytuacji zaskoczenia - będą szukali rozwiązań dla przypadków zaczerpniętych z życia. W ramach warsztatów zostaną odegrane i omówione scenki, co pozwoli na lepsze utrwalenie prawidłowych rekreacji w sytuacjach awaryjnych.
 

Ikwózsnalp albo planszówki, ale od końca.

 
Podczas zajęć zajmiemy się pełnym przekrojem gier - od tych klasycznych i najstarszych po najnowsze produkcje.
Planszówki, ale od końca, gdyż wielkie granie będzie poprzedzone prawdziwym wyzwaniem - wymyślaniem i tworzeniem reguł, zasad, rzeczywistości gry czy wreszcie samej planszy. Zajęcia poza tym, że odniosą się do zainteresowań uczestników, pozwolą im pogłębić umiejętność pracy w grupach, wspomagając umiejętności komunikacyjne.
 

Naukowy mix

 
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co biolog mógłby powiedzieć o piłce nożnej? Jak fizyk postrzega smoki? Dlaczego skarpetki mogą być fascynujące dla chemika? Na te i inne nietypowe zagadnienia naukowe spojrzymy z perspektywy różnych dziedzin nauki, starając się rozwikłać zagadki, które niejednemu profesorowi spędzają sen z powiek.
 

Język polski nie na co dzień

 
Gry i zabawy, który sprytnie i niemal bezwiednie rozwijają kompetencje językowe i literackie uczestników. Dixit pobudzi wyobraźnię, Story Cubes zbuduje opowieść, a zwykła kartka złożona w harmonijkę poszerzy słownictwo. Autorzy wymyślonych historii będą mogli   „przymierzyć” życia swoich bohaterów - na zajęciach pojawią się też elementy dramy.


Fizyczno-naukowe:

Podczas tych zajęć poszukamy odpowiedzi na pytania zupełnie codzienne i te absolutnie niecodzienne. Będzie trochę o świecie kwantów, trochę o tych codziennych rzeczach, nad którymi jednak jeszcze nie mieliście okazji się nigdy zastanowić. Będziemy trochę eksperymentować, trochę może teoretyzować;) Jedno jest pewne - to nie będą typowo szkolne zajęcia;)


Zajęcia rekreacyjne - do wyboru


Łamigłówki i gry logiczne

 
Podczas zajęć połączymy wysiłek umysłowy z dobrą zabawą, a także chwilami relaksu. Na każde z zajęć przewidziana jest inna aktywność ze swą unikalną formą. Poziom podstawowy czy zaawansowany, praca indywidualna, grupowa lub drużynowa… Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!
 

W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli ogóle zajęcia sportowe


Zajęcia rekreacyjno-sportowe, umożliwiające sprawdzenie się zarówno w grach zespołowych, jak i indywidualną ocenę kondycji obozowicza oraz konkretne wskazania do pracy nad jej ewentualną poprawą. Uczestnicy będą mogli skorzystać z treningów siłowych (również interwałowych), aerobiku i pilatesu - dostosowanych do wieku, możliwości oraz chęci.
 

Zajęcia teatralne

 
W czasie zajęć teatralnych ich uczestnicy skupią się na kwestiach takich jak emisja głosu, dykcja, mimika, gesty i komunikacja niewerbalna czy interpretacja tekstu. Pojawią się też gry i zabawy ruchowe, które zaangażują dzieciaki w powierzone im zadania i pozwolą zrozumieć, że każdy z członków grupy jest odpowiedzialny za sukces całego zespołu. Na naszej scenie zagoszczą różne małe formy teatralne, będzie i poważnie, i zabawnie - na uczestników czekają wyzwania komediowe czy pantomima. Całość zwieńczy  oczywiście występ przed naszą publicznością.
 

Przyroda w praktyce


Podczas zajęć będziemy mogli wcielić się w przyrodników, ekologów oraz ogrodników, aby zgłębiać tajemnice natury z różnych punktów widzenia. Będziemy badać i katalogować rośliny, ucząc się o ich różnorodności i roli w ekosystemie. Zaprojektujemy własny ogród, kierując się zasadami planowania przestrzennego i właściwego doboru roślin. Na zakończenie przyjrzymy się mieszkańcom łąk, zarówno tym dużym, jak i małym, odkrywając sekrety ich codziennego życia i ich znaczenie dla przyrody.
 

Gra terenowa „Nad pięknym, modrym Bugiem”

 
Gra rozgrywająca się w nadbużańskiej przestrzeni, której celem będzie odnalezienie ukrytych punktów i wykonanie przypisanych im zadań. Zabawa, oparta na fabule czerpiącej ze znajomości kontekstów literackich i geografii, ćwiczy umiejętność orientacji w terenie i pracy zespołowej.
 

Plastyczne:

Twórczość na świeżym powietrzu. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję odkrywać swoją kreatywność i eksperymentować różnymi technikami tworzenia sztuki i nie tylko. Mam nadzieję, że zajęcia uwolnią waszą wyobraźnię, ale przede wszystkim zapewnią masę dobrej zabawy. Oczywiście wszystkie stworzone podczas zajęć unikalne dzieła będzie można zgarnąć do domu;)