Zbiory zadań

Alfiki Matematyczne

Jest to seria zbiorów testów jednokrotnego wyboru z popularnych ogólnopolskich konkursów Alfik Matematyczny organizowanych od 1994 roku. Kolejne tomy zawierają zadania dla klas 2-4 SP, 5-6 SP oraz 1-3 GIM. Forma tego konkursu przypomina Kangura Matematycznego, jednak zadania są tu znacznie ciekawsze. Ich rozwiązanie nie wymaga dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Są to często problemy nietypowe, na które trudno natrafić w sztampowych podręcznikach szkolnych, dlatego mogą ożywić i urozmaicić niejedną lekcję matematyki lub być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów. Wszystkie zadania opatrzone są pełnymi rozwiązaniami.

Konkursy matematyczne dla najmłodszych 

Zadania przeznaczone są dla uczniów klas 2–4 szkół podstawowych, pochodzących z konkursu "Alfik Matematyczny" z lat 2000-2015 (kl.2 od roku 2012). Ich rozwiązanie nie wymaga dużej wiedzy, a jedynie sprytu i umiejętności logicznego myślenia. Są to problemy nietypowe, na które trudno jest natrafić w szkolnych podręcznikach.

Zbiór ten jest nie tylko doskonałą pomocą dla uczniów przygotowujących się do udziału w konkursach matematycznych – jego celem jest przede wszystkim kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i mierzenia się z niestandardowymi problemami.

Sposób organizacji książki, w szczególności zamieszczenie pełnego toku rozumowania prowadzącego do odpowiedzi, sprawia, że zbiór idealnie nadaje się do samodzielnej pracy ucznia.

Cena 30,00 zł (zawiera 5% VAT) + koszt wysyłki 15,00 zł (23% VAT)

Konkursy matematyczne dla uczniów szkół podstawowych

To zbiory testów jednokrotnego wyboru przeznaczonych dla klas 5-6 SP pochodzących z konkursu „Alfik Matematyczny” z lat 2000-2014. Zadania są dla uczniów ciekawe, bo nie przypominają standardowych zadań szkolnych, a ich rozwiązanie wymaga raczej wyobraźni i sprytu niż wiedzy szkolnej. Mogą być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów, gdyż rozwijają umiejętność twórczego myślenia.
Wydanie III poprawione i uzupełnione. 328 stron.

Cena 30,00 zł (zawiera 5% VAT) + koszt wysyłki 15,00 zł (23% VAT)

Konkursy matematyczne dla gimnazjalistów

Po reformie oświaty, odpowiada programem klasie 7 szkoły podstawowej. To zbiory testów jednokrotnego wyboru przeznaczonych dla klas 1-3 GIM, pochodzących z konkursu „Alfik Matematyczny” z lat 2000-2015. Zadania są dla uczniów ciekawe, gdyż nie przypominają standardowych zadań egzaminacyjnych, a ich rozwiązanie wymaga często sprytu i wyobraźni. Mogą być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów, gdyż rozwijają umiejętność twórczego myślenia.
Wydanie III, poprawione i uzupełnione,490 stron.
 
Cena 38,00 zł (zawiera 5% VAT) + koszt wysyłki 15,00 zł (23% VAT)
Autor
 
Tomasz Elsner - absolwent XIV LO we Wrocławiu, laureat Miedzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha (głównej nagrodzie naukowej, którą honorowani są od 1946 r. szczególnie uzdolnieni polscy matematycy o wybitnym dorobku naukowym), 3 - letni stypendysta naukowy Ohio State University w Columbus w USA, 3 - krotny laureat krajowej Olimpiady Matematycznej, wyróżniony na Miedzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Argentynie.
 
 
Zamówienia prosimy składać poprzez maila wysłanego na adres: biuro@jersz.pl
 
Temat: ZAMÓWIENIE;
 
Treść maila:
imię nazwisko,
dokładny adres,
zamawiana pozycja,
numer telefonu komórkowego (Poczta Polska prześleSMS-em potwierdzenie nadania przesyłki, z numerem umożliwiającym jej śledzenie),
dane do faktury (jeżeli jest potrzebna).
 
 
Zamówienia wysyłane są TYLKO za pobraniem Pocztą Polską-Kurier 48.
 
Płatność: gotówką przy odbiorze = cena książki/książek + 15 zł przesyłka.
 
 
 
Nasze pozycje są również dostępne w księgarniach:
 
WARSZAWA
Księgarnia PAPIEROWY ŚWIAT
ul. Wąwozowa 36
(brak innych danych)
 
 
WROCŁAW
Księgarnia OD SMYKA DO MATEMATYKA
ul. Racławicka 11/1B wejście od podwórza
tel. 71 361 27 41
możliwość płatności kartą
matmaigry.pl
Zgłoszenie do konkursu