Alfiki Matematyczne

Jest to seria zbiorów testów jednokrotnego wyboru z popularnych ogólnopolskich konkursów Alfik Matematyczny organizowanych od 1994 roku. Kolejne tomy zawierają zadania dla klas 2-4 SP, 5-6 SP oraz 1-3 GIM. Forma tego konkursu przypomina Kangura Matematycznego, jednak zadania są tu znacznie ciekawsze. Ich rozwiązanie nie wymaga dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Są to często problemy nietypowe, na które trudno natrafić w sztampowych podręcznikach szkolnych, dlatego mogą ożywić i urozmaicić niejedną lekcję matematyki lub być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów. Wszystkie zadania opatrzone są pełnymi rozwiązaniami.

Konkursy matematyczne dla najmłodszych 

Konkursy matematyczne dla najmłodszych to zbiór zadań dla uczniów klas 2-4 szkoły podstawowej, zawierający zestawy zadań z ponad dwudziestu edycji konkursu Alfik Matematyczny.

Klasa 3-4 lata 2000 - 2019, klasa2 lata 2012 - 2021 oraz klasa 1 - 2021.

Zebrane zadania to w dużej mierze problemy nietypowe, na jakie można natrafić w szkolnych podręcznikach. Wymagają wyjścia poza utarte szkolne schematy i samodzielnego wypracowania metod rozwiązania, wykorzystujących wiedzę dostępną najmłodszym uczniom.

Zbiór ten jest bardzo dobrym wsparciem dla uczniów przygotowujących sie do udziału w konkursach matematycznych, ale przede wszystkim pomaga w rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia i mierzenia się z problemami nietypowymi i niestandardowymi.

Wydanie IV poprawione i uzupełnione. 478 stron.

Cena 45 zł (zawiera 5% VAT) + koszt wysyłki 17 zł (23% VAT)

Konkursy matematyczne dla uczniów szkół podstawowych

To zbiory testów jednokrotnego wyboru przeznaczonych dla klas 5-6 SP pochodzących z konkursu „Alfik Matematyczny” z lat 2000-2014. Zadania są dla uczniów ciekawe, bo nie przypominają standardowych zadań szkolnych, a ich rozwiązanie wymaga raczej wyobraźni i sprytu niż wiedzy szkolnej. Mogą być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów, gdyż rozwijają umiejętność twórczego myślenia.
Wydanie III poprawione i uzupełnione. 328 stron.

Cena 40 zł (zawiera 5% VAT) + koszt wysyłki 17 zł (23% VAT)

Konkursy matematyczne dla gimnazjalistów

Po reformie oświaty, odpowiada programem klasie 7 szkoły podstawowej. To zbiory testów jednokrotnego wyboru przeznaczonych dla klas 1-3 GIM, pochodzących z konkursu „Alfik Matematyczny” z lat 2000-2015. Zadania są dla uczniów ciekawe, gdyż nie przypominają standardowych zadań egzaminacyjnych, a ich rozwiązanie wymaga często sprytu i wyobraźni. Mogą być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów, gdyż rozwijają umiejętność twórczego myślenia.
Wydanie III, poprawione i uzupełnione,490 stron.
 
Cena 38,00 zł (zawiera 5% VAT) + koszt wysyłki 17 zł (23% VAT)
Autor
 
Tomasz Elsner - absolwent XIV LO we Wrocławiu, laureat Miedzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha (głównej nagrodzie naukowej, którą honorowani są od 1946 r. szczególnie uzdolnieni polscy matematycy o wybitnym dorobku naukowym), 3 - letni stypendysta naukowy Ohio State University w Columbus w USA, 3 - krotny laureat krajowej Olimpiady Matematycznej, wyróżniony na Miedzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Argentynie.
 
 
Zamówienia prosimy składać poprzez maila wysłanego na adres: biuro@jersz.pl
 
Temat: ZAMÓWIENIE;
 
Treść maila:
imię nazwisko,
dokładny adres,
zamawiana pozycja,
numer telefonu komórkowego (Poczta Polska prześleSMS-em potwierdzenie nadania przesyłki, z numerem umożliwiającym jej śledzenie),
dane do faktury (jeżeli jest potrzebna).
 
 
Zamówienia wysyłane są TYLKO za pobraniem Pocztą Polską-Kurier 48.
 
Płatność: gotówką przy odbiorze = cena książki/książek + 17 zł przesyłka.