Zbiory zadań

Alfiki Matematyczne

Jest to seria zbiorów testów jednokrotnego wyboru z popularnych ogólnopolskich konkursów Alfik Matematyczny organizowanych od 1994 roku. Kolejne tomy zawierają zadania dla klas 2-4 SP, 5-6 SP oraz 1-3 GIM. Forma tego konkursu przypomina Kangura Matematycznego, jednak zadania są tu znacznie ciekawsze. Ich rozwiązanie nie wymaga dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Są to często problemy nietypowe, na które trudno natrafić w sztampowych podręcznikach szkolnych, dlatego mogą ożywić i urozmaicić niejedną lekcję matematyki lub być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów. Wszystkie zadania opatrzone są pełnymi rozwiązaniami.

Konkursy matematyczne dla najmłodszych 

Zadania przeznaczone są dla uczniów klas 2–4 szkół podstawowych, pochodzących z konkursu "Alfik Matematyczny" z lat 2000-2015 (kl.2 od roku 2012). Ich rozwiązanie nie wymaga dużej wiedzy, a jedynie sprytu i umiejętności logicznego myślenia. Są to problemy nietypowe, na które trudno jest natrafić w szkolnych podręcznikach.

Zbiór ten jest nie tylko doskonałą pomocą dla uczniów przygotowujących się do udziału w konkursach matematycznych – jego celem jest przede wszystkim kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i mierzenia się z niestandardowymi problemami.

Sposób organizacji książki, w szczególności zamieszczenie pełnego toku rozumowania prowadzącego do odpowiedzi, sprawia, że zbiór idealnie nadaje się do samodzielnej pracy ucznia.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA NA

www.matmaigry.pl

Konkursy matematyczne dla uczniów szkół podstawowych

To zbiory testów jednokrotnego wyboru przeznaczonych dla klas 5-6 SP pochodzących z konkursu „Alfik Matematyczny” z lat 2000-2014. Zadania są dla uczniów ciekawe, bo nie przypominają standardowych zadań szkolnych, a ich rozwiązanie wymaga raczej wyobraźni i sprytu niż wiedzy szkolnej. Mogą być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów, gdyż rozwijają umiejętność twórczego myślenia.
Wydanie III poprawione i uzupełnione. 328 stron.

Cena 30,00 zł (zawiera 5% VAT) + koszt wysyłki 17,50 zł (23% VAT)

Konkursy matematyczne dla gimnazjalistów

Po reformie oświaty, odpowiada programem klasie 7 szkoły podstawowej. To zbiory testów jednokrotnego wyboru przeznaczonych dla klas 1-3 GIM, pochodzących z konkursu „Alfik Matematyczny” z lat 2000-2015. Zadania są dla uczniów ciekawe, gdyż nie przypominają standardowych zadań egzaminacyjnych, a ich rozwiązanie wymaga często sprytu i wyobraźni. Mogą być wykorzystane w pracy indywidualnej z uczniami przygotowującymi się do różnych konkursów, gdyż rozwijają umiejętność twórczego myślenia.
Wydanie III, poprawione i uzupełnione,490 stron.
 
Cena 38,00 zł (zawiera 5% VAT) + koszt wysyłki 17,50 zł (23% VAT)
Autor
 
Tomasz Elsner - absolwent XIV LO we Wrocławiu, laureat Miedzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha (głównej nagrodzie naukowej, którą honorowani są od 1946 r. szczególnie uzdolnieni polscy matematycy o wybitnym dorobku naukowym), 3 - letni stypendysta naukowy Ohio State University w Columbus w USA, 3 - krotny laureat krajowej Olimpiady Matematycznej, wyróżniony na Miedzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Argentynie.
 
 
Zamówienia prosimy składać poprzez maila wysłanego na adres: biuro@jersz.pl
 
Temat: ZAMÓWIENIE;
 
Treść maila:
imię nazwisko,
dokładny adres,
zamawiana pozycja,
numer telefonu komórkowego (Poczta Polska prześleSMS-em potwierdzenie nadania przesyłki, z numerem umożliwiającym jej śledzenie),
dane do faktury (jeżeli jest potrzebna).
 
 
Zamówienia wysyłane są TYLKO za pobraniem Pocztą Polską-Kurier 48.
 
Płatność: gotówką przy odbiorze = cena książki/książek + 15 zł przesyłka.
 
 
 
Nasze pozycje są również dostępne w księgarniach:
 
WARSZAWA
Księgarnia PAPIEROWY ŚWIAT
ul. Wąwozowa 36
(brak innych danych)
 
 
WROCŁAW
Księgarnia OD SMYKA DO MATEMATYKA
ul. Racławicka 11/1B wejście od podwórza
tel. 71 361 27 41
możliwość płatności kartą
matmaigry.pl
Zgłoszenie do konkursu